Jak wybrać maskotkę

Maskotki są uwielbiane przez nasze dzieci. Nie tylko towarzyszą im dosłownie od pierwszych dni życia, ale także zostają z nimi do dorosłości. Wiele osób obecnie już dorosłych, może się pochwalić swoimi pluszakami i maskotkami z dzieciństwa. Co zrobić, aby wybierać dla dzieci odpowiednie pluszaki? Musimy się nieco wysilić.

Zwróć uwagę na mniejsze elementy

Pluszaki to najczęściej misie oraz pieski. To właśnie te zwierzaki cieszą się wśród dzieci największą popularnością. Zarówno piesek, jak i misiek muszą mieć oczka. Gdy wybieramy pluszaki dla maluszków, to rezygnujmy z pluszaków, które mają małe, plastikowe oczka, czy też nosek. Byłoby to nierozsądne. Najczęściej elementy te są naklejane, a więc mogą odpaść i niechcący znaleźć się w buzi naszego dziecka, co będzie bardzo niebezpieczne. Nie dopuszczajmy do takiej sytuacji.

Dla najmniejszych dzieciaczków polecamy pluszaki bez żadnych przyklejanych małych elementów. Muszą one być wykonane w całości z bezpiecznych materiałów. Wybierając maskotkę, pamiętajmy o tym, że nie może być zbyt duża w stosunku do rozmiarów naszego dziecka. Gdy niemowlakowi, kupimy metrową maskotkę, to będzie ona przez kilka lat całkowicie bezużyteczna.

Po zakupie dbaj o czystość

Wcześnie czy też później w pokoju naszego dziecka pojawi się mnóstwo pluszaków. Bardzo często maskotki są wybierane jako prezenty. Czy to źle, czy też dobrze nie chcemy się wypowiadać. Na pewno duża ilość nie do końca jest dziecku potrzebna. Gdy nie jest ich zbyt wiele, to mamy także my ułatwione zadanie. Mowa o utrzymaniu maskotek w pełnej czystości. Nie możemy przecież pozwolić, aby nasze dziecko bawiło się brudnymi zabawkami. Byłoby to straszne nieodpowiedzialne.

Należy na pewno wiedzieć, że nie należy do prania maskotek używać środków chemicznych. Może to wywołać podrażnienia u naszego dziecka oraz silne alergie. Najlepiej używać samej wody lub w razie potrzeby także proszku dla dzieci, w którym pierzemy jego ubranka, pościel oraz innego rodzaju akcesoria materiałowe.